Byznys · 11.4.2020

Nejkrásnější dovolená na Jižní Moravě


Trendem v dovolených pro letošní rok bude jednoznačně tuzemská dovolená v České Republice. Naše země má mnoho nádherných lokalit, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je oblast Pálavy, nádherné krajinné oblasti plné kopců s vinicemi, známé z mnoha nových i starých českých filmů a seriálů.

grapes-4421752_960_720

V této oblasti je mnoho zajímavých míst, která stojí za to navštívit pěšky nebo na kole od teplých jarních dní až po podzimní dny, které nesou atmosféru sklizně vinných hroznů. Nespočetné množství stezek vás zavede na Novomlýnské nádrže, na hřebeny Pavlovských vrchů, Děvín, vyhlášené vinařské obce jako je Pavlov, k Věstonické Venuši až po hranici s Rakouskem. Nesmíme zapomenout také na návštěvu některého z mnoha vinných sklípků, kde se o vás místní vinaři skvěle postarají a dají vám ochutnat svá nejlepší vína.

holy-hill-2739939_960_720

Centrem Pálavy je obec Mikulov, obklopená vinicemi s nezaměnitelnou atmosférou. V Mikulově stojí za to se ubytovat a prožít zde několik nezapomenutelných dní s celou rodinou. Možností ubytování Mikulov nabízí nespočet, od ubytování v soukromí pro nenáročné až po krásné hotely pro maximální pohodlí každého návštěvníka. V Mikulově můžete navštívit místní zámek a jeho zahradu, můžete si udělat procházku na Svatý kopeček až do zatopeného lomu, vystoupat na Kozí hrádek nebo naopak navštívit jedinečnou jeskyni, kterou zachránila parta místních nadšených dobrovolníků. V horkých letních dnech určitě využijete místní plovárnu. Večery si můžete zpříjemnit v místních výborných restauracích se sklenkou kvalitního českého vína. Na dovolené v Mikulově stojí za to navštívit také nedaleký Lednicko-Valtický areál s krásným zámkem, botanickou zahradou, rozhlednou ve tvaru tužky a také Janův hrádek. Na Jižní Moravě se bude líbit celé rodině. Zkrátka na dovolenou v Mikulově budete dlouho s láskou vzpomínat.