Nezařazené · 7.6.2023

Praktická elektrická pomůcka

Zahrádka nás někdy velmi mile překvapí svojí úrodou. Sklizeň, která se stala pro naše oči jistou pastvou je opravdu někdy tak velká, že kromě zavaření nebo zmražení nás najednou nenapadá žádné další využití. Ano je možné udělat marmeládu, kompot a podobně. Avšak tyto varianty zaberou spoustu času a také místa. Komora, tedy „špajz“ to je většinou malá místnost. Mrazící prostory také nejsou nekonečné. Proto se nabízí jiná zajímavá forma využití včetně uskladnění. A to zcela jednoduchým a navíc rychlým procesem – sušením v sušičce, která se stala velmi oblíbeným produktem na trhu.
 
plátky jahod
Jde to i jinak?
Jistě, je možné využít sušení v troubě nebo u topení. Avšak v těchto případech hrozí to, že daná úroda nebude zcela vysušena ani po několika dnech nebo dokonce týdnech. A přesto že „na oko“ vypadá velmi dobře, tak bohužel to tak není a mohou se objevit různé plísně. V tomto případě nepomůže ani to nejlepší skladování v pevně uzavřených nádobách.
 
Široký výběr!
Výběr elektrických sušiček je velmi zajímavý. Jsou to typy, které se rozlišují svojí hlavní předností.
·         S časovým intervalem
·         S nastavitelnou teplotou
·         S různým elektrickým výkonem
Každá z těchto typů slouží pro sušení jakékoliv zeleniny, ovoce, bylinek nebo dokonce nasbíraných hub. Takže každý druh je nutné nakrájet na tenké kousky nebo plátky, protože pak dochází k procesu kandování, tedy vysušení. Taková forma potravin si zachovává vitaminy, které jsou bez chemických konzervantů. Což ocení nejen děti, ale i my dospělí.
 sušené citrony
Praktické elektrické sušičky jsou opravdu cenným pomocníkem. Navíc po finanční stránce se nejedná o žádnou katastrofu, protože pořizovací náklady nejsou nijak náročné. Cena sušiček se začíná pohybovat zhruba od 800 Kč. Proto s nákupem neotálejte. Tento řekněme netypický elektrický pomocník si rychle zamilujete a pomůže vám nejen v sezoně.