Byznys · 16.11.2019

Zapomeňte na fast-fashion! Oblečte se s čistým svědomím

Znečištěná okolní příroda a otrocká práce v hodně mizerných podmínkách nejen dospělých, ale i malých dětí. Taková je realita továren na módu levných obchodních řetězců umístěných v Číně, Indii nebo třeba na Srí Lance. Úkol je jasný vychrlit v co nejkratší možné době co největší množství levného oblečení. To má zaplnit naše šatníky až k prasknutí. Nebo spíš mělo.Žena ve svetru

Doba se mění a hitem se stále více stává udržitelná móda girltime.cz.Tedy ta, která je šetrná k přírodě i lidem. Uvědomily si to právě i výše zmíněné řetězce. Ty se však takzvané fast-fashion nevzdaly. Spíš se snaží jen naoko zavděčit malou částí ekologické a etické kolekce.

To, že to myslíte dobře z naší planetou, neznamená, že si musíte vzít nutně na nákup šatníku hypotéku. Slow https://www.airbank.cz/produkty/hypoteka/ neznamená drahé. Samozřejmě dnes už je spousta možností, kde si koupit udržitelné, originální a osobité kousky. Ne každý si je ale může dovolit.

Jde to i bez nich? Jde! Stále můžete nakupovat ve velkých řetězcích. Ovšem s podstatným rozdílem. Přemýšlejte při nakupování. Nechat se zlákat slevami je tak jednoduché. Ale kolik kousků takto zakoupených v posledním roce opravdu nosíte? Vybírejme kvalitní oblečení, které není z umělých materiálů.Oděv na ramínkách

Využijte možností nákupu oblečení z druhé ruky. Prohrabejte se v second handu, vybírejte na internetových bazarech, nebo navštivte takzvané swapy. Za tímto anglickým slovem se skrývá prostě a jednoduše výměna. Neplatíte dokonce vůbec nic, snad jedině symbolické vstupné. Na setkání donesete pěkné a čisté kousky, které už nenosíte, jistě se tady najde nový majitel nebo majitelka. A naopak i vy si můžete odnést něco opravdu šmrncovního, co se stane ozdobou vaší skříně.

Metou, kterou chceme dosáhnout, by mělo být mít ve skříni a botníku pouze to, co opravdu unosíme. Mít 20 párů kozaček a ke každým jinou kabelku už je dnes zkrátka out.