Lifestyle · 27.6.2019

Životní styl hygge

V dnešní době velká spousta lidí klade důraz na nejen zdravý ale také aktivní životní styl. Dánové ale přišli s něčím novým. Se stylem, kterému se říká hygge. Výhoda tohoto stylu je v tom, že nabádá zejména k požitku a také klidu.
Slovo hygge se stalo jedno z nejfrekventovanějších. Pokud nevíte, co se pod tímto slovem skrývá, pak se nebojte. Vše se dozvíte v pravý čas.
Slovo do České republiky dorazilo teprve nedávno.
Pro upřesnění se jedná o životní styl, který se nedá tak úplně vyjádřit dvěma slovy. Pro každého navíc může znamenat něco úplně jiného. Hygge může být například konzumace hamburgerů nebo hot dogu, či také krabička prezervativu.
svícen u křesla
V dánské kultuře má místo už velmi dlouho. Říká se, že nejlepší lék na nachlazení je horký čaj a hygge. Dá se tedy říct, že chvíle pohody se dají nazvat jedním slovem.
Dán nebo Čech si udělá hygge tak, že si zaleze do tepla a dá si čaj. Ital a Španěl hygge zažívá při posezení na terase.
O hygge vyšla velká spousta publikací. Nemluvě o spoustě článků, které můžete vidět v live stylových magazínech. Dokonce takové knihkupectví Amazon je vám schopno nabídnout více než 60 titulů o hygge a to v mnoha jazycích.
Nese sebou spoustu kouzel. V dnešní době se trendy střídají jeden za druhým, což není nic nového. Jednou je IN raw strava, po druhé paolo dieta a mnoho dalších. S hygge je to ale úplně něco jiného. Ať už je totiž nejnovější trend jakýkoliv, vždy klade důraz na pohyb a také výživu.
kulatá vázička
Málokdo se na internetu pochlubí tím, jak strávil víkend v posteli s pizzou. S příchodem hygge je zde ale změna. V překladu se totiž jedná o slovní spojení, dej si pauzu. Nejen odpočinek ale i chutné jídlo je toho součástí. Společensky je přijatelné hodit nohy nahoru a trochu si od všeho odpočinout. Takto si spousta Britů tuto novinku vysvětluje. Velká spousta z nich podle hygge navíc žije.
Není nic lepšího, než se večer natáhnout u televize s hromadou lupínků a v teplákách.