Co pomáhá na redukci vrásek?

27.5.20220 comments

Stárnutí pleti je sice přirozený proces, který se někdy v průběhu života dotkne každého z nás, ale jsou prostředky, jak ho zpomalit. Samozřejmě ne každý si může dovolit drahé plastiky obličeje jako mají například celebrity z Hollywoodu. Jsou ale možnosti, které může využít každý z nás, a zlepšit tak stav své pleti.

detail obličeje

V poslední době je opět velmi oblíbený kolagen na pleť, který prokazatelně pomáhá vrásky redukovat. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, kterou lidské tělo přirozeně obsahuje. V prvních letech života ji tělo dokonce ve velkém množství vyrábí. Nicméně během let se produkce kolagenu v těle snižuje a naše pleť následkem toho stárne. Ke snížení výroby této důležité bílkoviny dochází už kole 25. roku života u každého z nás. Kolagen je ale v dnešní době už možné poměrně snadno tělu dodávat. Existuje několik typů kolagenu, který můžete využít. Jedná se konkrétně o vepřový, hovězí a rybí typ kolagenu. Ten rybí je pro lidské tělo nejsnáze vstřebatelný a jeho využitelnost je tedy vyšší.

pleť bez vrásek

Kolagen může pomoci nejen vaší pleti s redukcí vrásek, ale má také příznivý vliv na další části našeho těla. Například velmi dobře podporuje růst vlasů a nehtů. Takže pokud sníte o objemných vlasech nebo chcete vyřešit lámavé nehty, kolagen vám může pomoci i s těmito problémy. Navíc se kolagen doporučuje i při léčbě celulitidy, která trápí velké množství žen.

Kromě kolagenu můžete proti vráskám bojovat i zdravějším životním stylem. Pro pleť je důležitá hydratace zvenku i zevnitř. Proto je vhodné používat vysoce hydratační krémy jako vnější hydrataci. A zároveň pít hodně čisté vody a jíst co nejvíce zeleniny, abyste tělo hydratovali i zevnitř. Pokud bojujete s vráskami je také vhodné omezit cigarety a alkohol. Obojí má totiž na pleť silně negativní vliv, pleť dehydratuje a opticky urychluje stárnutí kůže.