Milujeme barvy

14.5.20220 comments

Za vesnicí na kraji lesa stojí domek. Bílé zdi, červená střecha a okna lemuje tmavě hnědá. Když vejdeme do domku, zjistíme, že každý pokoj je laděný do jiné barvy. Z předsíně s tmavě zeleným kobercem a světle zelenými stěnami vedou dveře do tří pokojů, kuchyně a koupelny s WC. Obývacímu pokoji vévodí tmavě červený až rudý gauč. Tmavě hnědý nábytek vůbec nepůsobí tmavě, protože pokoj je vymalovaný do béžova s bílým stropem a na červeném gauči jsou bílé polštářky. V ložnici najdeme obrovskou bílou manželskou postel a podél zdí jsou světle šedé https://www.sten-skrine.cz/svetle-seda-u708 vestavěné skříně s tmavě šedým lemováním. Šedá barva dodává ložnici eleganci a pocit klidu.

skříně

Nejbarevnější je dětský pokoj. Oranžovou a světle modrou jsou vymalované stěny a na nich jsou v nejrůznějších barvách poličky a skříňky. Působí to hravě a dětem se v takovém pokoji musí krásně bydlet. Ani kuchyni se barvy nevyhnuly. Tmavě modrá kuchyňská linka, za kterou jsou tmavě modré kachličky s puntíky a skříňky z třešňového dřeva. A uprostřed velký stůl, na kterém je modrotiskový ubrus.

duha

Zapomenout nesmíme ani na koupelnu a WC, kterou majitelé domu vyladili do růžové barvy a k ní pořídili skleněné a chromované poličky a bílou skříňku se zrcadlem. Každý doplněk v domě je laděný vždy do barvy pokoje a tím vytvoří jeho nedílnou součást. Z domu vyjdete na zahradu, kde roste zelená tráva a stromy všech odstínů zelené. Na záhoncích dozrávají červené jahody, tmavě fialové borůvky a ostružiny. Ráno vychází na protějším kopcem oranžové slunce, které se rychle zbarví do žluté. Občas se přiženou černé mraky a spustí se bouřka, ale po dešti se často nad obzorem objeví duha, se všemi svými barvami, červená, oranžová, žlutá, zelená, tyrkysová, modrá a fialová. Kdo by neměl rád barvy, kterých je kolem nás nekonečné množství.