Nezařazené · 4.6.2019

Hezká kuchyň v malém bytě

Asi se na světě nenajde nikdo, kdo by nechtěl bydlet ve velkém domě, nebo alespoň bytě. Marná sláva, velká část české populace je nucena žít na menších prostorách, než by si představovala a z finančních či jiných vážných důvodů to změnit nejde. Ovšem i když bydlíte v malém bytečku, nemusíte klesat na mysli. I prostorově skromnější pokoje se dají vybavit tak, aby působili dostatečně vzdušně, ale zároveň v nich nechybělo vše potřebné. To je i příklad u menších typů kuchyní.
retro hospodyně

Skromnější rozměry

Pokud neznáte nějaký efektivní způsob, jak místnost, kde se má nacházet kuchyň nafouknout, asi vám nezbude při jejím vybavování nic jiného než začít improvizovat. Nejdříve se zaměřte na linku, která bude zabírat nejvíce místa. Dnes již není problém koupit takovou linku i do malých místností, chce to jen umět hledat. Klasické typy ve tvaru písmene I se v menších prostorách příliš uplatnit nedokáží. Proto je vhodné vybírat spíše kuchyňskou linku ve tvaru L nebo U. Ty už se dokáží vtěsnat prakticky kamkoliv a zároveň nabídnout vše, co tradiční linky.
šedá linka

Lednice

Samozřejmě, že důležité jsou i spotřebiče. Když pomineme sporák, největším spotřebičem v kuchyni je lednice. Když dobře rozložíte stůl a židle, nemusí v tomto případě platit rovnice malá kuchyň rovná se malá lednice. Klidně si můžete pořídit i větší chladničku, pokud ji tedy využijete. V případě, že jste sami, je velká lednice nesmysl. V současnosti se dají standardně koupit i menší modely, které se vlezou třeba na polici. Jistě, mnoho věcí se do nich nevleze, ale to se nedá nic dělat. Bydlíte v malém bytě, budete muset chodit častěji nakupovat nebo v zimě dávat potraviny na balkón nebo na parapet za okno. Důležité je nekupovat si chladničku, která bude zabírat zbytečně mnoho místa. Pamatujte, že je lepší chodit každý den nakupovat, než nemít doma místo ani na to se otočit okolo své osy.