Nezařazené · 10.6.2019

Snadné úspora

V současné době všechno zdražuje. Potraviny, oblečení a samozřejmě také energie. Nejvíce pak ta elektrická. Ušetřit si tak dnes například na letní dovolenou nebo nové auto je pro mnoho lidí velice složité. Minimálně co se týče elektřiny, ale jisté východisko existuje. Stačí si pořídit dostatečný počet LED žárovek, které patří mezi nejúspornější světelné zdroje, které se nejen v našich končinách dají pořídit. Na rozdíl od klasických světel mají celou řadu výhod, které dokáží ohromit nejednoho uživatele.
nebe nad žárovkou

Vydrží

Samozřejmě, že hlavním důvodem, proč si lidé pořizují LED žárovky, je jejich úspornost. Zatímco klasické zdroje světla doslova žerou energii po kilo wattech, modernější spořivé typy jsou v tomto směru daleko umírněnější. Jejich základní výhodou je fakt, že negenerují příliš mnoho tepla, tedy skoro žádné teplo. Zatímco na zapnutou běžnou žárovku si jen tak nesáhnete, alespoň ne bez následku v podobě popálení, tak u LED alternativ se žádné enormní teplo nezaznamenáte. A to je ono. To je ten důvod, proč jsou tak spořivé. Naprostou většinu elektřiny totiž používají na tvorbu světla, nikoliv tepla. A vzhledem k tomu, že teplo žárovky pomalu ale jistě ničí, mají starší modely daleko nižší životnost než moderní spořivé typy.
dvě úsporky

Cena

Jejich kvalitám však odpovídá i cena, která patří mezi v rámci světelných zdrojů mezi nejvyšší. To je důvod, proč nejsou LED žárovky stále tak populární jako byly kdysi jejich vláknové kolegyně, jsou pro mnohé totiž až příliš drahé. Nejsou však cenově nedostupné. Kdo chce, ten si je může kupovat postupně. Není potřeba vybavit celý byt novými světly naráz. Je možné klidně počkat a zvládnout to postupně. Jakmile budou žárovky v každé místnosti bytu nebo domu, úspora se velice rychle projeví. Dle velikosti obydlí je možné takhle ušetřit řádově tisíce korun ročně .