Krása · 3.1.2020

Jak správně čistit štětce na make-up?

Je líčení Vaší vášní a doma skladujete řadu zkrášlujících produktů, přičemž si denně potrpíte na perfektně upravené a výstižně zdůrazněné rysy obličeje? Nebo naopak využíváte podobných pomůcek pouze za speciálních příležitostí, kdy chcete opravdu vyniknout v davu a ukázat světu své dovednosti? Tak či tak mnoho nadšenců tohoto oboru nevěnuje dostatek pozornosti svému kosmetickému vybavení a zanedbává pravidelnou péči. Takové štětce patří k velmi využívaným prostředkům pro dopilování ideálního looku. Víte ale, jak často by se měly správně udržovat a jakým způsobem?sada vybělených štětců.jpg
Jelikož jsou velmi náchylné na zachycení pozůstatků po daném výrobku či prachu, v nejlepším případě by k odstranění těchto nežádoucích vlivů mělo dojít po každém použití, nebo alespoň v pravidelných intervalech. Nejedná se pouze o estetickou záležitost, ale nedodržování hygienických pravidel může v tomto případě značně ovlivnit stav Vaší pleti a přispět k vzniku nebo rozšíření akné (plně záleží na Vaší aktuální situaci), ale také smíchání předešlých produktů s novými a získání odlišné barvy, konzistence i nechtěného výsledku.
Pokud jde o samotnou techniku, existuje mnoho přípravků, které odvedou významný kus práce za Vás. Jedná se o různé prostředky, jež ve spojení s vodou bojují proti usazeným částečkám dekorativní kosmetiky, které následně za pomocí pohybů, tedy poctivé vymývání a prohrabávání jednotlivých štětinek, proud odnese do odpadních vod a Váš obličej jim nebude muset být nadále vystavován.štěteček a oční stín.jpg
Preparáty lze ovšem kombinovat i s rozdílnými technikami. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli, či postupně získáte potřebný grif a uzpůsobíte si ji dle sebe, vždy si dávejte pozor, aby nezatékalo na rukojeť. Taktéž po provedení všech kroků nezapomínejte na řádné usušení, než je odložíte na své místo.
V neposlední řadě berte na vědomí, že snažit se o zlepšení stavu kousku, jehož funkčnost patrně již dávno skončila, ve výsledku taktéž ubere na kvalitě líčení, proto dbejte na včasné vyhazování starých pomůcek.
Podceňováním těchto kroků se můžete zasloužit o všemožné nepříjemnosti spojené s vznikem pupínku, zanesením pórů a dalšími zbytečnými potížemi s pokožkou, kterým lze takto minimálně částečně předcházet.