Kdo vám půjčí, když ne banka? Možností je celá řada!

3.9.20210 comments

V době, kdy se zdražuje úplně všechno a ceny letí strmě nahoru, může potřebovat půjčit peníze kdokoliv. Také byste potřebovali půjčit peníze? Koho požádáte?

Kdo vám půjčí, když ne banka? Možností je celá řada!

Finanční krize je nám všem blíž asi více, než dřív. Rostou ceny snad úplně všeho a řada lidí se dostává do svízelné životní situace. Pak klidně může nastat chvíle, kdy budeme potřebovat peníze, ale v bance žádost odmítnou. Myslíte, že je to konečná? To určitě není. Potřebujete půjčit na výdaje, ale i například na nové auto, na domácnost, na vybavení či opravy? I když pro banku nejste důvěryhodní, můžete si za solidních podmínek půjčit i jinde.

eurová bankovka

Proč banky odmítají půjčit peníze?

Je nutno říci, že banky mají velmi přísné pravidla, dle kterých posuzují jednotlivé žádosti o půjčky. Pro mnohé z nich je hlavním kritériem příjem žadatele ale samozřejmě se bere v úvahu i to, zda žadatel o půjčku již má nebo v minulosti nějaké úvěry měl. Jakmile je totiž někdo jednou zapsán v registru dlužníků, banky mu své dveře nadobro zavírají. V praxi to funguje tak, že pro banky je nedůvěryhodný každý, kdo už někdy dlužil, je úplně jedno, jak je to dávno nebo zda už jsou všechny dluhy splacené. Máte zápis? Pravděpodobně vám banka odmítne půjčit.

Banky si vás opravdu prolustrují řádně a připravte se na to, že jde o jednoduchou úředničinu. Mají své pravidla a nesleví opravdu nikomu, nehledě na to, že to může být hodně nepříjemné, chtějí totiž vědět opravdu všechno. Jste schopni splácet, peníze potřebujete a banka vám nepůjčí? Můžete to vyřešit i jinak.

úředníci v bance

Máte nemovitost? Máte vyhráno!

Zástava nemovitosti https://lightfinance.cz/uver-se-zastavou-nemovitosti/ je jedním z možných řešení. Určitě si vždy dopředu zjistěte něco o společnosti, u které si chcete půjčit. Je nutné vědět, od koho si půjčujete a pozitivní recenze jsou vždy plusem, který dokáže uklidnit. Můžete si ale být jistí, že je mnoho nebankovních společností, které půjčují peníze za velice vhodných podmínek a posuzují klienty úplně jinak, než banky. Pokud máte nemovitost, kterou se můžete zaručit, můžete se spolehnout, že potřebné peníze seženete vždy.

Není snad nikdo, kdo by si peníze půjčoval rád, ale někdy je to nevyhnutelné.