Krása · 22.8.2021

Co všechno škodí vašemu vzhledu?

Říkáte si někdy při čtení zpráv, jak se z krásné modelky mohla stát vrásčitá bezdomovkyně? A pak se podíváte do zrcadla, a zjistíte, že už na sobě také pozorujete drobné nedostatky. Co je způsobuje, a co všechno vašemu vzhledu škodí?

Nedostatek spánku

Život někdy umí být hektický. Práce, rodina, domácnost, a do toho třeba i nějaké ty koníčky. Člověk pak nemá pořádně ani čas se vyspat, což je však špatně, a kromě toho, že je to nezdravé, půjde to vidět i na vašem vzhledu. Počínaje kruhy pod očima, pobledlou a povislou kůží, až po špatné držení těla, a zarudlé, mnohdy až skelné oči. Udržet si svěží a přirozený vzhled bez spánku zkrátka nejde, a tak musíte něco omezit, abyste měli dost času vyspat se do krásy.

vyplazený jazyk

Návykové látky

Návykové látky v podobě cigaret, alkoholu, marihuany, nebo i tvrdších drog, jsou škodlivé snad ve všech směrech, včetně negativních účinků na váš vzhled. Ačkoliv v mnoha Hollywoodských filmech uvidíte krásné lidi, kteří hodně kouří, pijí, či si každý večer užívají mejdany spojené s drogami, jedná se pouze o filmové pozlátko, a v běžném životě to tak zkrátka nechodí. Kouření cigaret vám přebarví nehty, zuby, ale i vlasy do žluta, a také tím vysušujete svoji pleť, která pak vypadá starší. Alkohol stojí za zanedbáváním vzhledu, poškozuje zuby, ale i orgány, a u alkoholiků si můžete všimnout, že mají často přírůstek na váze, či opuchlé a zarudlé tváře. Tvrdé drogy pak způsobují kažení a vypadávání zubů, vlasů, maštění pleti, nechutenství a s ním spojené nadměrné hubnutí, a předčasné stárnutí. Ačkoliv je marihuana na rozdíl od těchto škodlivin celkem zdravá, kouření může způsobovat mastnou pleť, s čímž se pojí i rychlejší maštění vlasů.

muž s lahví

Nesprávné hubnutí

Říkáte si, že potřebujete rychle a efektivně zhubnout, a tak nasadíte drastickou dietu, při které je váš jídelníček omezen na suchary, a vodu? Chyba. Vaše tělo živiny potřebuje, a když mu je nedodáte v dostatečné míře, bude ubírat ze zásob, a chřadnout. S tím se pojí vypadávání vlasů, bledost, špatná kvalita nehtů a zubů, ale také horší pleť.