Zboží · 18.7.2020

Přírodní adaptogeny jako spása před stresem!

Stresové situace a těžké období potká v životě každého člověka. Ovšem každý z nás je jiný, a tak má také jiný způsob vypořádávání se s těmito problémy. Někteří je zkrátka hodí za hlavu a jdou dál a pak jsou tu ti na druhém břehu, kteří se v nich utápí, hledají neustále nová řešení této situace, v noci pomalu ani oka nezamhouří a zkrátka se nově nastalé situace nemohou přizpůsobit a přijmout ji. Takováto psychická zátěž se ale dříve či později projeví i na našem fyzickém zdraví nejčastěji formou nemoci. S tímto problémem by nám ovšem mohly pomoci látky zvané adaptogeny. O co se ale vlastně jedná, jak našemu tělu pomáhají a kde na ně narazíme?

nápis stres

Jako adaptogen jsou nejčastěji označovány přírodní látky, jež se nachází v bylinách (mohou být vyrobeny ovšem i chemickou cestou), které mají za úkol člověku pomoci s adaptací (odtud odvozen jejich název) na tyto vzniklé podmínky, o kterých byla řeč před malou chvílí. Zásluhou působení těchto látek se naše tělo přenastaví a zocelí a tím pádem nemají nemoci žádnou šanci. Adaptogeny by nám tak měly dodat potřebné množství energie, dobré nálady a elánu. Potlačí také negativní emoce a myšlenky, jako je deprese, strach nebo úzkost. Každý z adaptogenů navíc působí na jinou část našeho těla. Některé tak chrání dobrý stav našeho srdce, jiné zase jater, podporují fyzickou výkonnost, chrání cévy nebo zpomalují stárnutí buněk. Prováděné výzkumy v souvislostmi s těmito vlastnosti potvrdily, že mají i výrazný podíl na snížení civilizačních chorob, mezi které řadíme například infarkt, nejrůznější alergie, cukrovku anebo rakovinná onemocnění.

zázvorový ča

Jak už bylo zmíněno adaptogeny můžete používat buď v přírodní variantě, což je samozřejmě nejlepší varianta, nebo v podobě chemické, jako jsou například různé doplňky stravy a tablety. Mezi nejznámější a nejvíce účinné řadíme macu peruánskou od Naklíčeno.cz, která rovněž zlepšuje imunitu, podporuje mozkovou činnost a zlepšuje vitalitu, lesklokorku lesklou, jež bývá častěji známá spíše pod názvem rejši, ženšen pravý, blahodárnou aloe, jež bývá stále častěji součástí kosmetických výrobků, bobulky velice podobné borůvkám neboli aronie, jež představuje skvělou plodinu pro vaření čajů a nejrůznějších šťáv, známá pomocnice při problémech s pamětí, kterou je ginkgo biloba, medvědí česnek vyskytující se v jarních měsících a nebo třeba zázvor a kurkuma.