Nezařazené · 20.11.2022

Pro koho je vhodná nebankovní hypotéka?

Je obecně známo, že banky mají poměrně přísné podmínky na poskytování hypoték. Občas stačí opravdu maličkosti, jako zapomenutá faktura a banka už vás zařadí mezi nebonitní klienty. Z takové maličkosti se snadno může stát problém na několik let. Záznamy v registru se totiž mažou až po několika letech.

Každý se ale někdy může ocitnout v životní situaci, kdy hypotéku zkrátka potřebuje. Ať už se vám rozbije auto, které nutně potřebujete nebo náhle onemocníte, peníze zkrátka budete rychle potřebovat. Ideální je mít pro takové případy finanční rezervu, ale ani ta není nekonečná. V současné době je kvůli vysoké inflaci a celkové ekonomické situaci čím dál tím častější, že si lidé potřebují půjčit, takže v tom nejste sami.

prázdná peněženka

Jak tedy získat hypotéku i se záznamem v registru dlužníků? Odpověď není tak složitá, stačí se totiž obrátit na nebankovní společnost. Tyto organizace mají totiž tolerantnější podmínky. Nemusíte splnit tolik požadavků jako u klasické banky, když si chcete půjčit. Nebankovní hypotéka je vhodná pro všechny, které banka z nějakého důvodu odmítla nebo jim neposkytla výhodnou nabídku.

Na nebankovní hypotéku mohou dosáhnout i lidé se záznamy v registrech nebo lidé, kteří mají z nějakého důvodu špatně doložitelné příjmy. To se týká třeba malých podnikatelů, které banky také často odmítají. Ne každý má pravidelně vysoké příjmy, které je schopen bance bez problémů dokázat. Jestli se něco z toho týká i vás, tak čtěte dál.

peněženka pod lupou

Nebankovní hypotéku můžete využít i na vyplacení exekuce nebo na přefinancování jiné půjčky. Můžete získat i dlouhou dobu splatnosti a splátky si rozložit podle potřeby a vaší aktuální životní situace až na 30 let. Úrok přitom můžete získat velmi podobný jako byste měli v bance. Nechte si udělat nabídku a hypotéku si samozřejmě pořádně promyslete. Je vždy dobré se o finančních rozhodnutích poradit se členy rodiny.