Zboží · 20.6.2023

Co vám brání v prožívání dokonalého sexu

Termíny „dokonalý muž a dokonalá žena“ jsou oblíbeným tématem pro diskuse na seznamkách a podobných projektech, kde se schází lidé opačného pohlaví, aby vyhledali vhodný protějšek nejen pro sex, ale zejména pro společná soužití v jedné domácnosti. Nalézt takového člověka není jednoduché a právě zmíněná sexualita může být v tomto směru významnou brzdou. Ne vždy se totiž naplní naše představy o radosti z blízkého tělesného kontaktu a namísto rozkoše přichází trpké rozčarování. Mnohdy však bývají na vině i nedorozumění a situace, které se dají poměrně snadno řešit, aniž by bylo nutné vztah rozpustit.

dívka na louce

Rozptylování pozornosti – žádný partnerský vztah nemůže fungovat, pokud se v něm sejdou dva sobci, toto je lidem poměrně dobře známo, ale již méně se řeší problém rozptylování pozornosti. Říká se, že lidé si v minulosti více porozuměli, protože si byli mnohem déle v blízkém tělesném kontaktu, a nebyli rozptylováni moderními technologiemi. Odložte mobilní telefon a notebook, nekomunikujte spolu přes SMS a e-maily a buďte spolu více na fyzické bázi – držte se za ruce, objímejte se, hlaďte se a dopřejte si něhu, která předchází rozkoši v posteli.

dívka u vody

Stres a erekce – v současné době má mnoho mužů problémy s erekcí, vyvolané stresem. Může vám to připadat až směšné, vždyť stres zažívali i naši předkové a milovali se až do pokročilého věku, jenže dnes je to se stresem tak, jako v pořekadlu „stokrát nic umořilo osla“. Zažíváme zkrátka velmi mnoho drobných stresových situací, co udržují vysokou hladinu adrenalinu v krvi, a tím se natolik sníží produkce testosteronu, že pak je erekce již pouhou vzpomínkou na časy dávno minulé. Proto je více než důležité zaměřit se na stresové situace a snažit se je ze života vyloučit. Nejde to ale ze dne na den, i když si při tom můžete vypomáhat protistresovými bylinkami, jako je peruánský Ženšen nebo Kotvičník zemní. Každopádně se raději vyhýbejte generikám Viagry, která nejsou přírodního původu, a mohou přinášet mnoho vedlejších účinků.