Zboží · 19.6.2023

Letní tropy


Vyšší zátěž

Nežijeme sice v tropickém pasu, ovšem i u nás během léta vystoupají teploty přes 30° Celsia, což je pro náš organismus rozhodně vyšší zátěž a dvojnásob to platí při práci na sluníčku. Tomu bychom se v době, kdy má nejvyšší sílu měli nejlépe úplně vyhýbat, protože hrozí úpal. Zvláštně ohroženi jsou třeba senioři, protože u nich je riziko znatelně zvýšené. Základem je rozhodně dodržovat pitný režim, protože náš organismus se skládá z větší části právě z vody a její nedostatek je fatální.

vyschlá příroda

Klidně můžeme spotřebovat tři litry vody. Vyhněte se však studeným sladkým potím, protože ty nás reálně moc neochladí. Ideální je udělat si tohle období takové volnější, to znamená pohybovat se ve stínu a třeba se koupat, protože voda má nižší teplotu než vzduch. Práci se snažte posunout z hodin po poledni buď na ráno nebo až k večeru. Při nutnosti pohybu na slunci noste dobrou pokrývku hlavy a sluneční brýle nejlépe s polarizací.

Klimatizované prostory

Jestliže pracujeme v interiéru či chceme mít doma příjemně, tak se rozhodně hodí klimatizace. Ta se totiž stará o úpravu vzduchu včetně jeho čištění a ochlazení. Nejvýkonnější je ta s vnitřní a venkovní jednotkou, přičemž neděláš ani takový hluk, protože venkovní jednotka je mimo interiér, takže běžící kompresor neuslyšíme.

venkovní jednotka klimatizace

Kromě hluku je zapotřebí hledět i na další parametry, a to hlavně výkon, protože potřebujeme, aby byl úměrný prostoru, který chceme ochlazovat. Kromě zakoupení klimatizace nás také čekají stavební úpravy, protože musíme nějak spojit vnitřní jednotku s venkovní a dále například zařídit připojení k elektrické energii. Abychom měli jistotu, že vše bude provedeno správně, tak tuto práci můžeme přenechat na klimatizacích Brno. Odborníci se ve svém oboru vyznají, takže se vším pomůžou, naleznou pro Vás optimální řešení, a ještě k tomu ho zrealizují podle platných norem.