Zboží · 20.12.2020

Cyklistický výlet

Cyklistika je rozhodně krásný koníček, kdy posíláme fyzickou zdatnost, a ještě si pročistíme myšlenky. Kromě jízd po okolí můžete dát kola na auto a vyrazit.

Cyklistický výlet

Vezměte s sebou vše potřebné

Na kole se dá opravdu projet kus světa, takže pokud se rozhodnete vyrazit na cyklistický výlet či dovolenou, tak byste měli především nepodcenit při přípravu, aby Vám po cestě nic nechybělo a zároveň Vás nic nepřekvapilo. Přeci jen pokud píchneme pneumatiku, což je jedna z těch nejčastějších závad, tak se nechceme trmácet s kolem několik kilometrů do servisu. Než začnete s čímkoliv, tak zkontrolujte stav jízdního kola a proveďte na něm běžnou údržbu, kdy se všechno potřebné namaže a podobně.

jízda na kole

S sebou rozhodně vezměte náhradní duše, lepení, pumpičku, maziva a zámek. Až bude kolo nachystané, tak musíme myslet i na sebe, protože delší výlety jsou často vyčerpávající. Takže si vezměte dostatek jídla, pitné vody, doklady a základní vybavení lékárničky. Přeci jen nám to někde může ujet a odřeniny jsou hned na světě. Musíme je ošetřit, aby nehrozil zánět a otrava krve. Volte také vhodné oblečení.

Vzdálenější výlet

Výlety na kolech se startem u svého bydliště se začnou časem alespoň z části opakovat a budeme mít prohlédnuté celé okolí. V tuto dobu je ideální čas vyrazit někam dál a tam sednout na kolo. K tomu přes sezónu jezdí různé cyklobusy, ovšem zde jsme limitováni tím, že mají přesně stanovenou dobu, kdy jezdí a daná místo. Takže pro mnoho lidí je lepší dát kola na své vlastní auto a vyrazit za dobrodružstvím.

kola na pláži

K tomu se speciálně prodávají nosiče na kola, kdy můžeme vybírat ze dvou možností. Tou první je střešní nosič, který se používal hlavně dříve, kdy je nevýhoda tahání kol do výšky, zhoršení aerodynamiky vozidla a musíme myslet na to, že nemusíme projet všude. Takže se přešlo na nosiče na nejlevnější tažná zařízení. Tažné můžeme tedy kromě tahání vozíku používat právě na převoz kol. Po vyřízení registrační značky a upevnění k tažnému můžeme připevnit kola a vyrazit na hezký cyklistický výlet.