Cestování · 6.10.2019

Existuje i SEO optimalizace Zlín?

Jedno pořekadlo říká, že na internetu mizí vzdálenosti mezi lidmi. Nezáleží na tom, kde zrovna jste, můžete se bavit s někým z druhého konce světa, a to v reálném čase, bez jakékoliv prodlevy. A to samozřejmě platí i pro nejrůznější firmy. Najednou mohou mít zákazníky z celého světa, aniž by musely fyzicky expandovat do zahraničí.klávesnice s podsvícením

To však sebou přináší i menší problém: jak zařídit, aby potenciální zákazník mezi všemi těmi odkazy na nejrůznější weby kliknul zrovna na ten váš? Jak víme, klasická reklama zde není příliš účinná, vzhledem k možnosti jejich blokace, kterou většina prohlížečů nabízí.

A zde přichází na řadu nejrůznější firmy, které nabízí, že váš web posunou ve výsledcích vyhledávačů nahoru. Jak toho dosahují? Existují nejrůznější metody, například SEO optimalizace Zlín. Ta spočívá v tom, že napíší různé články s určitými klíčovými slovy, obsahující obvykle odkaz na klientovu webovou stránku. Když pak vyhledávač prohledává internet na frázi obsahující právě dané klíčové slovo, zjistí, že se vyskytuje mnohokrát a bude si tedy myslet, že je daný odkaz populární. Umístí jej proto ve výsledcích nahoře.svět spojený internetem

Tato praktika se může někomu zdát poněkud nečestná, není však pochyb o tom, že funguje a je jednou z nejúčinnějších. Na rozdíl od klasických reklam totiž nespoléhá na to, že potenciálního klienta zaujme, nýbrž na to, že po vyhledání určité fráze klikne nejdříve na ty první odkazy. A co si budeme povídat, to se většinou děje. Málokdo projíždí například deset stránek výsledků, než některý z odkazů vyzkouší.

Poněkud smutný je fakt, že se tak do popředí mohou dostat i méně kvalitní weby, které ty lepší a kvalitnější, které však tuto možnost nevyužily, pod sebou doslova pohřbí. Pokud to vezmeme do důsledků, majitelé těchto firem si vlastně kupují přední místa ve výsledcích vyhledávání, které by mělo být nestranné. Jak je však vidět, koupit se dá skutečně téměř vše.