Moderní výkonné kompresory

14.5.20210 comments

Kompresory nám produkují spoustu stlačeného vzduchu, takže mají opravdu široké vyžití. Taková mobilní pískováčka je vyspělý stroj, jenž si můžeme půjčit.

Moderní výkonné kompresory

Stlačený vzduch

Tato forma vzduchu je již opravdu dlouhou využívána, protože má pro nás obrovská význam. Jak jej získáváme? Nejčastěji stlačováním, což můžeme vidět na úplně jednoduchém případu, což je ruční zahradní postřikovač. Pumpováním vznikne v nádobě s postřikem tlak a následně jde díky tomu postřik přes trysku ven. V průmyslu se nám o produkci starají kompresory, kterých je opravdu obrovský výběr.

moderní kompresor

Základní dělení je na pístové a šroubové. Klasikou je první typ, kdy menší zařízení nestojí dost, takže si jej klidně můžeme koupit pro hobby využití. V provozech, kde je potřeba stále velké množství vysokého tlaku se uplatní právě šroubové. Akorát nejsou vhodné na místa, kde se často musejí vypínat i zapínat. Kromě výkonu musíme myslet i na velikost vzdušníku, aby zatížení nemuselo stále vypínat a zapínat. Dnes je na našem trhu opravdu mnoho různých výrobců a modelů zařízení, takže si vybere i pro vaše využít.

Mobilní stroje

Obyčejné kompresory jsou zařízení, které sice mají kolečka, ale jsou vhodné pro přesouvání spíše po dílně a podobně. Řada firem ovšem potřebuje stlačený vzduch v terénu, a proto jsou tu mobilní zařízení. Ty se převáží jako běžný přívěsný vozík, takže ho můžeme zapřáhnout třeba za dodávku a vyrazit. Pohon je nejčastěji zajištěn dieselovým motorem, a proto je celé zařízení nezávislé, kdy se staráme jenom o pravidelný servis a lijeme naftu.

mobilní kompresor

Takové zařízení má opravdu solidní výkon, ale také stojí dost peněz. Pokud tohle zařízení potřebujeme sem tam a nevyplatí se nám jej kupovat, tak je tu mobilní pískováčka půjčovna, kde si stoj můžeme za dobrou cenu půjčit. Samozřejmě ji využívají i společnosti, u kterých je jejich kompresor třeba v opravně či servisu. Půjčovna nabízí všemožné stroje i vybavení co se týče kompresorů a tryskání, takže budeme mít pro práci kompletní vybavení v dobrém stavu za nízkou cenu půjčení.

4/5 - (1 vote)