Kobercový klenot

18.5.20210 comments

Nejluxusnější peršany jsou vyráběny v Íránu. Perské koberce se tkají pouze z kvalitních přírodních vláken. Používá se vlna ovcí a kašmírských koz, velbloudí srst, hedvábí, bavlna, len, juta a konopí. Časté jsou i kombinace těchto materiálů. Důležitým ukazatelem kvality je vedle materiálu také počet uzlíků na metr čtvereční plochy koberce. Ty nejkvalitnější výrobky jich mají na této ploše cca 800 tisíc!

koberec červený detail

Když si koupíme perský koberec, investujeme do zboží, jehož cena časem roste. Je samozřejmě o něco dražší, ovšem můžeme si pořídit i některý menší krásný kousek! I malý „peršánek“ má totiž své kouzlo. A interiér našeho domu dost „pozvedne“! Vybrat můžeme vzor tradiční, klasický, ale i různé moderní varianty. Ovšem pozor! Někdy i při začlenění tradičního vzoru do moderního bytu bývá celkový výsledek úžasný!

koberec ruční tkaní

Peršan je produktem, který vybíráme vždy „naživo“. Ve specializovaném obchodě garantují kvalitu zboží, poradí nám zkušení profesionálové, a také si můžeme vybraný koberec v klidu prohlédnout na denním světle i při osvětlení umělém. A to při výběru hraje velkou roli! Myslíme vždy na světelné podmínky, které zvolený koberec u nás doma budou čekat.

Když si ho pak odvezeme domů, nezapomínáme na kvalitní péči! Minimálně jedenkrát týdně ho vysáváme, ale ze zařízení vysavače zapomeneme určitě na použití rotačního kartáče a klepače. Mohlo by dojít k vytržení vláken a poškození. V případě polití místo nehody ihned vysušíme. Nejlépe bavlněnou utěrkou. Tyto koberce tekutiny sice přijímají špatně, ale předejdeme tak vzniku ošklivých skvrn. K údržbě používáme výhradně přípravky určené k ošetření těchto koberců! Větší údržbu a čištění koberců takové kvality necháváme vždy zkušeným profesionálům z ověřené firmy! Kvalitní koberec si zaslouží kvalitní péči! Náš peršan se pak stane v domě nádherným „kobercovým klenotem“. A zkrášlovat jeho interiér bude po dlouhá léta.