Materiál pro tvoření s dětmi

17.2.20210 comments

Pokud tvoříte s dětmi a potřebujete inspiraci jaké materiály ještě vyzkoušet, pak jste tu správně. Přinášíme vám přehled materiálů, které budou vás i vaše děti bavit.

• Filc

Filc neboli plsť není určitě žádnou novinkou ani pro vás. Tento přírodní materiál se skládá z ovčího rouna a seženete jej ve všech možných variantách. Filc můžete koupit buď jako chomáče obarvené vlny, té které za pomoci platící jehly a podložky vytvoříte jakýkoli plastický tvar, nebo ve formě plátů určených k šití. Vytvořit z nich můžete třeba hračky, quiet book nebo třeba dekorační květy.

filc

• Softshell

Softshell je moderní materiál, který se využívá především k šití oblečení. Může mít poměrně dobré funkční vlastnosti, jako je voděodolnost, prodyšnost a paropropustnost zároveň. Krom oblečení z něj ale můžete ušít i funkční doplňky. Vytvořte s dětmi třeba jednoduchou kapsu na kolo či odrážedlo a uvidíte, jakou naděláte parádu.

• Polymerové hmoty

Polymerové hmoty určitě znáte třeba pod názvem FIMO. Tyto hmoty mají tu výhodu, že po vypálení v troubě jsou trvanlivé. Můžete si takto vyrobit třeba náhrdelníky, náušnice, nebo třeba jídlo do dětské kuchyňky. Polymerové hmoty mají výhodu i v tom, že se s nimi pracuje stejně jako s klasickou plastelínou, což většina dětí zvládá sama.

• Akrylové barvy

Malování kamínků je v současné době velice oblíbenou zábavou mezi dětmi i dospělými. Na kameny se kreslí akrylovými barvami, které se posléze zalakují a tím se chrání před vlivem počasí. Kamínky si tím pádem můžete vystavit třeba na zahradě, nebo je roznést po okolí a udělat radost sousedům.

• Glitterová lepidla a písek

špendlíky

Především malé slečny bude bavit práce s lepidly, které obsahují barevné třpytky. Jednoduše je naneste na papír jako jiné barvy a uvidíte tu krásu. S lepidlem také souvisí vytváření mozaiky za pomocí sypání písku na lepidlo. Barevný písek se tak přichytí a vytváří krásné obrazce.