Lifestyle · 3.9.2020

Odlišnosti projevu mužského a ženského pohledu na svět

Ruce – z dětství mají někteří z nás v sobě hluboce zakořeněný blok, který souvisí s hygienickými návyky. V některých mateřských a základních školách bylo totiž zvykem kárat děti za to, že si neumývají ruce, a proto je musely často ukazovat. Jestliže takového člověka oslovíte a požádáte ho, aby ukázal své ruce, obvykle je otočí dlaněmi vzhůru. Tento jev se ale netýká pouze těch, kteří se s tímto blokem potýkají, je to typickou doménou mužské části populace. Téměř každý muž se pochlubí svými „upracovanými“ dlaněmi. Ale ženy? Ty zpravidla vždy zdvihnou hřbet ruky, kde vynikne především manikúra.

obarvené vlasy

Hormony – se stoupajícím věkem mužům rostou prsa. Není to neobvyklý jev a souvisí s hormonálními změnami. Ve stáří totiž klesá produkce testosteronu, zatímco množství estrogenu bývá nezměněno. To je také důvodem k poklesu zájmu o sexuální hrátky, muži zkrátka od jistého věku „nemohou“. Proces stárnutí lze však oddálit změnou životního stylu, prací na sobě, což obnáší někdy obrátit svůj život doslova naruby. Někteří specialisté na biologii vám dokonce sdělí, že lidské tělo nebylo konstruováno, aby se dožilo tak omezeného věku sta let, vždyť nás dnes „docela obyčejné“ stromy přežívají o celá staletí.
otevřené pusy

Partnerky – oblíbené mužské téma, ovšem pozor! O svých intimních záležitostech a partnerských vztazích se muži baví jen velmi výjimečně, sdělují je svým blízkým pouhá čtyři procenta mužů. Svůj citový život si ostatní nechávají spíše pro sebe, a jak se v partnerství cítí, poznáte většinou podle jejich chování. Je známo, že nejspokojenější jsou ti, kteří žijí ve vztahu s atraktivním ženským protějškem, a jestliže zvládnou udržet na uzdě žárlivost, pak si mohou jen gratulovat. Takoví muži pak nebývají promiskuitní, i když to nelze brát za bernou minci, většina mužů má totiž tendenci vystřídat ve svém životě (oplodnit) v průměru 15 žen.