Krása · 22.2.2022

Vady na kráse, a jak se jich zbavit

Vadami na kráse rozumíme vše, co narušuje naši představu o esteticky příjemném vzhledu. Mohou to být pupínky, černé tečky, jemný knírek, popraskané rty, skvrny na zubech, nebo loupající se pokožka hlavy. Jak se těchto vad zbavit, aby byl váš vzhled přirozeně krásný?

Správná péče o pleť

Správná péče o pleť je důležitým základem krásy. Někdo má pleť přirozeně hladkou, jiný však může trpět mastící se pokožkou, nebo vysušenou pletí. Rovněž akné není něco, čím trpí pouze náctiletí. Aby byla vaše pleť zdravá a krásná, je potřeba se o ni správně starat. Pro začátek je důležité dodržovat pitný režim, protože dehydratovaná pleť se často vysouší, a má sklony k tvorbě pupínků. Dále pak zdravá strava, jejíž účinky se na pleti jasně odrážejí. Není však radno zapomínat ani na správné a pravidelné čištění pleti, používání správné kosmetiky, přes kterou může vaše pleť dýchat. Hydrataci je potřeba provádět i zvenčí, nejlépe za pomoci správně zvolených hydratačních přípravků pro váš typ pleti. Pokud se zrovna nikam nechystáte, zdržte se i používání make-upu, který nepříjemně ucpává póry. Pupínky raději nevymačkávejte, ale počkejte, až zmizí samy. V boji proti vráskám je nejlepší kolagen, který zpomaluje stárnutí pleti. 

nezdravá pleť

Chloupky na tváři

Ačkoliv knír jako takový patří především k mužské tváři, i ženy mají ochlupení v oblasti horního rtu, a třebaže se jedná o jemné světlé chloupky, v určitém světle mohou být vidět, což není zrovna lichotivé. Naštěstí existují depilační krémy určeny právě pro tuto část těla, dále pak depilační pružina, nebo speciální voskové depilační pásky. V žádném případě chloupky na tváři neholte žiletkou, neboť dojde k tomu, že zesílí, a porostou ve větším množství, což jistě nechcete. Na tvář můžete používat rovněž IPL epilátor, který vypaluje chloupky už v lůžku kořínku, a zabraňuje tak dalšímu růstu.

natírání rtů

Popraskané rty

Popraskané rty jsou způsobeny přílišným vysoušením. Děje se tak většinou v zimním období, někdo však tímto problémem trpí i v teplejších dnech. Rty si rozhodně nezvlhčujte olizováním, které vysoušení pouze zhorší, ale používejte správné promašťující balzámy na rty. Leskům se raději rovněž vyhněte, protože i ty mají tendenci rty zbytečně vysoušet.