Dům · 27.4.2022

Mobilní domy jsou dostupné

Znáte to. Přijedete někam do kempu, třeba někde u řeky či přehrady a první, co vás zaujme, je úpravně rozmístěné seskupení mobilních domů. Ano stojí tam, kde ještě vloni byly nevzhledné chatky. Nebo projíždíte vlakem krajinou a pozorujete různé zahrádky a pozemky. Čím dál častěji na nich stojí mobilheimy a jak je patrnou, lidé si jejich přístřeší užívají. No a samozřejmě poslední případ. Přibyli vám noví sousedi. Vedlejší pozemek oplotili a nějakou dobu na něj jen tak jezdili a užívali si jeho trávník. Pohledná, mladá paní jej osazovala kytičkami, její manžel ji postavil zvýšené záhony. Vždy přijeli brzy ráno a večer odjeli. Jen o prázdninách se na pozemku objevili tři stany a spousta dětí.

Ložnice mobilheimu

Prázdniny byly skoro u konce, když k pozemku přijel jeřáb a za čas i nákladní automobil. Ano, správně odhadujete, co přivezl. Mobilní dům!

Najednou máte pocit, že mobilní domky jsou kde se podíváte. Co za tím asi stojí? A kolik stojí?

Stojí za tím nekomplikovanost řešení životních situací. Potřebujete nahradit starou chatu za novou? Pořídíte si mobilní dům. Potřebujete si vytvořit bezpečné a pohodlné zázemí na vaší zahrádce? Pořídíte si mobilní dům. Chcete stavět, máte pozemek, ale pro stavbu ještě nemáte dostatek financí. Budete muset nějak počkat. Řešením je mobilní dům.

I tak se dá bydlet

A ještě jedna situace, která je pro mobilní domky příznačná. Můžete si jej pořídit i k bydlení natrvalo. Pokud si nebudete pořizovat nejnovější modely, bude jistě levnější než stavba pevného domu.

Mobilní domy na inzerát pořídíte i za 50 tisíc korun. Ty kupujete z druhé ruky, od někoho kdo má nějaký důvod se domku zbavit. Mobilní dony levně ale pořídíte i od oficiálního dovozce a výrobce zároveň. Tyto domky pořídíte od dejme tomu sto tisíc a jejich cena je závislá od jejich stavu, stáří, vybavení a hlavně podle jejich určení. Pokud požadujete domek k celoročnímu užívání, bude sice o něco dražší, ale vyšší cenu nahradí většími možnostmi užívání.