Cestování · 23.7.2019

Ruční bazénové vysavače zastanou stejnou práci, jako automatické stroje


Mezi bazénová příslušenství patří i vysavače. Žádná nádrž, která slouží pro koupání, se bez něj neobejde, i při sebevýkonnější filtraci se totiž určitá část nečistot usadí na dně a na stěnách nádrže a těch se jinou cestou nezbavíte, než pomocí vysavače.
Vysavače se vyrábí ve třech základních druzích, buď ruční, poloautomatické, nebo plně automatické. Každý z nich má své výhody i nevýhody a rozhodně není pravdivé tvrzení, že ruční nástavec připojený k bazénové filtraci, důkladně nádrž nezbaví nečistot.slunečníky u bazénu
Ruční bazénový vysavač není žádný komfort. Tento výrobek spoléhá na práci vašeho svalstva a rozhodně od něj nečekejte, že se bude samočinně pohybovat po dně bazénu. Zastane však stejnou práci, jako automat, a to za podstatně menší obnos. Pořizovací náklady takového výrobku jsou opravdu velice nízké, ale to není jeho jediná výhoda. Budete mít plně pod kontrolou vyčištěnou plochu a tu, která vyčistit zbývá, a k tomu tělesný pohyb.

Lidem schází přirozený pohyb

Bude to znít možná trochu nadneseně, ale lidem skutečně schází pohyb. Tentokrát nemáme na mysli cvičení v posilovnách, jízdu na bicyklu, silové tréninky, běhání po asfaltové silnici, ale druh pohybu, který je pro člověka přirozený. Tím byla v minulosti práce na poli, obdělávání úrody, sběr plodů, ruční zpracování obilovin, rytí ornice apod. Šlo o velmi rozmanité pohyby, které zaměstnávaly většinu svalových partií včetně břišních a zádových svalů, a to velmi rovnoměrně. Dnešní převaha sedavých zaměstnání a cestování autem přispívá k problémům s páteří a klouby.bazén u moře
Ruční bazénové vysavače mohou paradoxně přispět k pravidelnému cvičení, které napodobuje zemědělské práce na poli lidí v minulosti. Dopřejte si v létě ruční kartáčování stěn bazénu a pohyb s ručním vysavačem a na podzim shrabujte pravidelně listí spadaných stromů na zahradě. Odklízení sněhu také nenechávejte benzínové fréze, ale zapojte vlastní svalstvo, které neochabne.