Nezařazené · 4.8.2019

Nebojte se tapetování

Doma se chceme cítit dobře. Je to naše útočiště, kde trávíme mnoho hodin. Je tedy přirozené, že chceme, aby nám v domácím prostředí bylo příjemně. K tomu přispívá kromě nábytku, doplňků a dekorací určitě i barva a struktura stěn. Dávno již odzvonilo klasickým papírovým tapetám, kdy jsme pobíhali s lepidlem rozdělaným v kbelíku a pracně tapety lepili na zeď. Dnes je jiný trend. Tapety se vrací do módy. Máme, ale možnost vybrat si nejen ze zajímavých a designových vzhledů, ale také materiálů. Práce s těmito tapetami je o poznání jednodušší. Aplikovat na stěny je zvládne i průměrně zručný člověk. Výrobky tohoto typu nám skýtají nepřeberné množství možností, jak svůj interiér zpestřit a oživit. Můžete si pořídit levnější tapety až po ty luxusní, cenově dražší.

běh koní

Trh nám rozhodně nabízí na vybranou z několika možných variant. Můžete zkusit například tapety vliesové. Tyto tapety se prodávají z velké většiny ve vysoké kvalitě, pokud narazíte na seriózního prodejce. Vliesové tapety nezklamou ani designem. Od romantických vzorů až po retro, grafické a barokní ornamenty nebo skandinávský styl. Můžete je zakoupit v lesku, matu nebo kovovém vzhledu.
pískovec kaňon
Máte ještě řadu dalších možností. Zkrátka najdete, na co si vzpomenete. Jejich velkou předností je trvanlivost, omyvatelnost. Dále si můžete být jisti, že vám nevyšisují a jsou otěruvzdorné. Navíc jsou příjemné na dotek a působí jako protihluková izolace. Při tapetování vám odpadne natírání tapet lepidlem a následné čekání na provlhčení materiálu, které známe u klasických papírových tapet. Lepidlo aplikujete jednoduše štětcem přímo na zeď. Pokud se vám nalepení nškde úplně nepodaří a narazíte na bubliny, náprava bude jednoduchá. Zlehka je směrem k okraji tapety vytlačíte čistým hadříkem.

Další možností, po které můžete sáhnout, jsou tapety vynilové. Ty se používají spíše pro dekoraci interiéru. Stěnu si můžete pomocí těchto tapet oživit zvířecími, květinovými nebo orientálními ornamenty.