Druhy domů

14.3.20200 comments

Dřevostavba
Zdravé a moderní bydlení chápeme jako ekologické bydlení v souladu s přírodou, ohleduplností vůči okolnímu prostředí a lidem.
Při přípravě projektu jde o soulad dispozic, správného umístění dřevostavby na pozemku, řešení jednotlivých konstrukcí a detailů. Důležité je také dobré promyšlení a zvolení energií v domě, především na vytápění a přípravu vody využívat alternativní zdroje. Ekopanel zaručuje rychlou, snadnou a suchou montáž domu na klíč nebo svépomocí. Pevnost a mechanická odolnost desek umožňuje stavbu samonosných příček. Díky jednoduchému opracování, možné dodávky délky ekopanelu na míru a snadné montáži je výstavba časově i finančně velmi efektivní.nízkoenergetický, chytrý dům
výběr přírodních stavebních materiálů pro ekologické bydlení v montovaném ekonomickém domě je zásadní. Ekopanel je vyroben z obilné slámy bez použití dalších pojiv či chemických přísad. Za vysokého tlaku a teploty, kde jsou zničeny případné spóry plísní, je ekopanel lisován na požadovanou tloušťku. Ekopanel je díky tomu zcela přírodní a hygienicky nezávadný stavební materiál. Ekopanel používáme ve spojení s dalšími přírodními materiály (dřevo, lněná tepelná izolace, hliněná omítka, atd.). Používané materiály našich dřevostaveb jsou bez emisí škodlivých SOx (oxidů síry) a COx (oxidů uhlíku). Difuzní otevřenost přírodních materiálů kladně ovlivňuje klima uvnitř domu, zamezuje kondenzaci vodních par v konstrukci a pomáhá regulovat vlhkost v objektu. Při zvýšené vlhkosti je ekopanel schopen pojmout přebytky bez objemových změn. Pokud se naopak vlhkost sníží (např. v zimě), je schopen vlhkost opět vracet do prostoru a vyrovnat tak vnitřní vlhkostní klima, aby bylo příjemné a pohodné pro obyvatele domu.
 
Cihlový dům
Postavit dům z cihlového zdicího systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach znamená, že v součinnosti s dalšími sofistikovanými technologiemi lze dosáhnout stavby vysoké kategorie domů z hlediska energetické náročnosti (např. pasivní dům, nebo dům s téměř nulovou spotřebou energie).
Díky velmi dobré tepelné akumulaci a izolačním vlastnostem keramických materiálů je možné snižovat celkové energetické nároky a zabezpečit tepelnou pohodu uvnitř stavby a současně splnit kvalitativní standard, definovány na národní úrovni právními předpisy na základě požadavku evropské směrnice na stavby nových rodinných domů od roku 2020.dřevostavba, rychlá stavba
Domov z cihlového zdicího systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach umožňuje vysokou úroveň bydlení, a to z hlediska zdraví, pohodlí, bezpečí i estetiky. Přírodní keramické materiály nevylučují žádné škodlivé látky a mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Ve stavební konstrukci neakumuluje vlhko ani bakterie, netvoří se plísně či hniloba.
 
Srub
Sruby jsou stavěny z ručně oloupané a obroušené kulatiny o středovém průměru 35cm až 47cm. Délka jedné kulatiny, by neměla přesáhnout 12m. Je-li délka stěny delší než 12m a to včetně přesahů, měla by se stěna dvakrát rozdělit tak, aby se dala střídavě nastavit. To zabezpečí dokonalé svázání srubu.
Masivní dřevo, ze kterého se sruby staví, působí jako filtr proti vnějším vlivům dnešní doby. Proto můžete mít ve srubu i malý signál mob. telefonu. Masivní dřevo působí i jako regulátor vlhkosti vzduchu a je vhodné pro alergiky.
Srubyjsou nezaměnitelným moderním typem bydlení zaměřeným především na ekologie, soulad s přírodou úsporu energie, funkčnost i využití moderních technologií. Nejčastěji se s nimi setkáváme v USA nebo Kanadě, ale i u našich západních sousedů mají velkou oblibu.